Cursuri
Summer School CONIL 2016

Summer School Conil 2016In prag de vacanta, Asociatia Before & After School CONIL vine cu oferta de vara 2016, CONIL Summer School!

Oferta se adreseaza copiilor de la 1 an la 14 ani, inclusiv pentru copii din afara centrelor CONIL si este valabila pentru lunile iulie si august la toate cele patru sedii din Cotroceni, 13 Septembrie, Crangasi si Ghencea!

Program: 08:00 – 18:00

TARIF BASIC: 700 lei / luna

Tariful include:

In fiecare saptamana vor fi organizate diverse activitati outdoor – plimbari si jocuri in parc, vizite la muzee, excursii de 1 zi in afara Bucurestiului, program de distractie la Aqua Park sau Divertiland, vizionare de filme, spectacole de teatru.

Participarea la activitatile outdoor este optionala, acestea fiind tarifate separat.

Informatii suplimentare: www.conil.ro, la directorii de sedii CONIL si la adresele de e-mail: adeladacris@yahoo.com / ramonaconil@gmail.com

Va multumim si va asteptam cu drag, echipa CONIL!

SAPTAMANA POVESTILOR 27.06. – 01.07.2016

LUNI - 27 IUNIE 2016
- Ora 10.00 - Curs de inot – 35 lei/sedinta
- Concurs "Cine stie castiga" , intrebari si raspunsuri avand ca tema eroi legendari din povesti, basme si desene animate

MARTI , 28 IUNIE 2016
- Atelier arte plastice Parcul Tineretului alaturi de voluntarii Fundatiei Dan Voiculescu – 15 lei/copil. Plecarea de la sediu
MIERCURI, 29 IUNIE 2016
- Ora 10.00 - Curs de tenis – 30 lei/sedinta
- Vizionarea filmului "Dumbrava Minunata " in sediu

JOI, 30 IUNIE 2016
- Curs de limba engleza sustinut de voluntarii Fundatiei Dan Voiculescu – 15 lei/copil. Plecarea de la sediu

VINERI , 1 IULIE 2016
- Ora 10.00 - Curs de inot – 35 lei/sedinta
- Bal mascat cu personaje din basme si povesti. Vor fi premiate cele mai frumoase costume

Va asteptam in lumea povestilor !

Jucam tenis in vacanta

Incepand cu 29 iunie ora 10, elevii CONIL vor putea participa la ore de tenis ce se vor desfasura pe terenurile de langa Academia Militara.
Taxa : 30 lei/copil
Plata la sedinta
Varsta minima 3 ani
Copiii vor fi echipati cu - pantof sport, tricou, pantalon scurt si sapca

INOTAM IN VACANTA

Incepand cu 27 iunie, in fiecare zi de luni si vineri ora 10, elevii CONIL vor putea participa la orele de inot de la Facultatea de Medicina Carol Davila
Taxa - 35 lei/ sedinta
Plata la sedinta
Copiii vor fi preluati de catre bus-uri de la fiecare sediu.
Bagajul necesar - prosop sau halat baie, slapi, casca, costum de baie